Четверг, 28.03.2024, 15:33

Ког - початок 14 століття - Форум
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Тестовый раздел » КОРАБЛИ » Ког - початок 14 століття (1:75 (папір))
Ког - початок 14 століття
HixHikДата: Суббота, 09.03.2013, 06:25 | Сообщение # 1
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
От і настав czas zero! Доброго усім здоров'я.
Взагалі-то на початку, зазвичай, я так розумію, непогано було б дати коротку історичну довідку. Але люди тут зібралися серйозні і зі своєю історичною довідкою я можу потрапити у халепу. Мабуть я не знаю того, що знаєте ви. Проте, скажу декілька слів. Істинний ког - Бременський. Інші ескізи, креслення, є фантазією авторів на вільну тему. Враховуючи це, я дозволю собі відтворити такий собі узагальнений образ Балтиморської коги.
Я не маю достатніх навичок, щоб створити обшивку у 3D редакторі. Для моїх потреб досі вистачало SketchUp, але працювати у ньому з криволінійними об'ємними фігурами я не умію. А щодо аналізу криволінійної поверхні, то це явно не для нього. Можливо я помиляюся. А тому при створенні цієї моделі я буду використовувати Corel. Саме там намалював шпангоути, ДП та площину ватерлінії, звісно з креслення знайденого на просторах Інету.
Мені підвезло щодо обшивки. У цих корабликів корпус обшивався дошкою внапуск. Я спробував було зробити чорнову обшивку, але потім обідрав і прийняв рішення піти шляхом дерев'яної технології - обшити корпус смужками картону на кшталт дошки. Саме цим зараз і займаюся.

 

     

А це наступний ряд.



Я не маю лайтбоксу, але шматок флакованого зеленого паперу знайшовся. Якщо дуже страшно - кажіть.
Прикрепления: 8182336.jpg (115.7 Kb) · 7017482.jpg (116.3 Kb) · 9928616.jpg (174.2 Kb) · 5441739.jpg (161.4 Kb) · 9272425.jpg (149.7 Kb) · 7789944.jpg (149.7 Kb)


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
ВПКДата: Суббота, 09.03.2013, 09:09 | Сообщение # 2
...таки панда!
Группа: Авторы
Сообщений: 1734
Статус: Offline
Удачи! Полку(или флотилии) мореманов на сайте прибыло. smile

То инь, то ян - это и называется Дао.
 
fmcДата: Суббота, 09.03.2013, 09:21 | Сообщение # 3
Глав. Ком.
Группа: Администраторы
Сообщений: 2502
Статус: Offline
Отличное начало!  С почином!

А вы не пробовали заполнять, промежутки между шпангоутами, пенопластом?  Такая технология позволяет в будущем избежать прогибов обшивки и облегчает работу с импровизированной доской.  Я давно использую такую технологию и доволен результатом.
 
HixHikДата: Суббота, 09.03.2013, 14:19 | Сообщение # 4
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Спасибі за увагу, це дає надію, що я не лишуся на самоті.

Цитата (fmc)
А вы не пробовали...
Ні, я ще майже нічого не пробував, хоча таку технологію бачив і знайомий. Просто порахував, що товщини смужки паперу 0,65 та ще й з напуском 5 мм, що дасть загальну товщину обшивки близько 1,3 мм - буде достатньо. Картон рихлий, але це навіть на краще, адже він гарно всмоктує рідину і після просочування перетвориться на цупку кірку.

Але враховуючи свій маленький досвід скажу: у наступному кораблику, дай Боже, збільшу кількість шпангоутів.


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
majorДата: Суббота, 09.03.2013, 15:14 | Сообщение # 5
Генерал-полковник
Группа: Лидеры+
Сообщений: 752
Статус: Offline
Добрый день коллега!
А насчет использования деревянного шпона, для обшивки корпуса не задумывались, эта технология может дать очень хорошие результаты...
Если интересно, ( в этой же ветке) можете глянуть стройку шхуны Америка, там я это использовал...

Добавлено (09.03.2013, 15:14)
---------------------------------------------
Да и Шведская прогулочная яхта ( каркас корпуса - такая же бумага как и у Вас, а потом шпон...)

 
HixHikДата: Суббота, 09.03.2013, 16:10 | Сообщение # 6
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Цитата (major)
А насчет использования деревянного шпона... не задумывались...

З вашими роботами, та й з іншими, знайомий, бачив, дуже подобається. Але прийняв рішення використовувати те що є. Адже шпон це додаткові капіталовкладення та й трохи відмінні технології. Можливо на майбутнє.

У будь-якому випадку, спасибі за увагу та пораду!


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
fmcДата: Суббота, 09.03.2013, 22:39 | Сообщение # 7
Глав. Ком.
Группа: Администраторы
Сообщений: 2502
Статус: Offline
Цитата (HixHik)
адже він гарно всмоктує рідину і після просочування перетвориться на цупку кірку

А какой клей вы используете?
 
HixHikДата: Воскресенье, 10.03.2013, 00:11 | Сообщение # 8
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Цитата (fmc)
А какой клей вы используете?

Тільки водорозчинну емульсію ПВА. Спеціалізовану класу D3, звичайну будівельну, канцелярську ПВА-К, усе це в різних мірах розведення. В залежності від потреб.
А для просочування рихлих паперів та надання їм цупкості - звичайний будівельний ґрунт глибокого проникнення.


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
EroDromoДата: Воскресенье, 10.03.2013, 03:31 | Сообщение # 9
Генерал-полковник
Группа: лидеры++
Сообщений: 805
Статус: Offline
Цікавий прект. Вдачі та наснаги в праці.
 
fmcДата: Вторник, 12.03.2013, 20:49 | Сообщение # 10
Глав. Ком.
Группа: Администраторы
Сообщений: 2502
Статус: Offline
Цитата (HixHik)
Тільки водорозчинну емульсію ПВА

О, наш человек  smile
 
HixHikДата: Вторник, 12.03.2013, 21:49 | Сообщение # 11
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Усім вітання. Приємно відчувати увагу.

"Учили меня... Любить так любить..." Це я до чого?

Ще сьогодні уночі мій кораблик був таким:

   

Але явно видимі місця розташування шпангоутів, м'яко скажу, мене нервували.



А тому вже вдень він став таким:



Так, так, саме так. Я його обідрав. Повністю обідрав. Робити так робити.
Здається я зрозумів причину цього явища і якщо зрозумів правильно, то все буде ОК!

Ну, а якщо ні, то заповню порожнини пінопластом за порадою шановного fmc

Цитата (fmc)
А вы не пробовали заполнять, промежутки между шпангоутами, пенопластом?

Буде можливість спробувати і такий варіант.
Схоже мій кораблик непомітно перетворюється на таке-собі "порцелянове кошеня". smile
Прикрепления: 2524735.jpg (80.9 Kb) · 6492525.jpg (122.0 Kb) · 4696000.jpg (127.3 Kb) · 2829884.jpg (121.5 Kb) · 9599638.jpg (138.4 Kb)


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
fmcДата: Вторник, 12.03.2013, 23:22 | Сообщение # 12
Глав. Ком.
Группа: Администраторы
Сообщений: 2502
Статус: Offline
Цитата (HixHik)
Так, так, саме так. Я його обідрав. Повністю обідрав. Робити так робити.

Ну, это нормально, т. к. мы все тут не нормальные с точки зрения здравого смысла happy
Ну кто из моделистов доволен своей работой.  В процессе совершенствуется техника, а вы выбрали далеко не самый легкий проект.  Держим кулаки и ждем.  Очень интересно  biggrin
 
HixHikДата: Вторник, 12.03.2013, 23:42 | Сообщение # 13
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Цитата (fmc)
...мы все тут не нормальные...

Спасибі, а я боявся, що мене визнають того...  bash і не вартим уваги.


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
ВПКДата: Среда, 13.03.2013, 00:05 | Сообщение # 14
...таки панда!
Группа: Авторы
Сообщений: 1734
Статус: Offline
Цитата (HixHik)
Спасибі, а я боявся, що мене визнають того...  і не вартим уваги.
Ну и зря! Тем более с когом на самом деле виноваты бременцы - не сподобились на элементарный "валк эраунд" biggrin Да ещё и сам "шнельбот" довели до ужасного полуразваленного состояния.


То инь, то ян - это и называется Дао.

Сообщение отредактировал ВПК - Среда, 13.03.2013, 00:08
 
HixHikДата: Среда, 13.03.2013, 00:45 | Сообщение # 15
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Цитата (ВПК)
...не сподобились на элементарный "валк эраунд"...
Можливо я вас не зовсім правильно зрозумів, але у німців є таке диво у твердій палітурці з чудовими кресленнями, ескізами - елементарно престижне видання вартістю близько 350€.
Дивлюся на цю цифру і думаю - "Щось тут не так. Чи то занадто дорога вартість книжки, чи то занадто малий у мене дохід?"


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
fmcДата: Среда, 13.03.2013, 01:03 | Сообщение # 16
Глав. Ком.
Группа: Администраторы
Сообщений: 2502
Статус: Offline
Цитата (HixHik)
Можливо я вас не зовсім правильно зрозумів, але у німців є таке диво у твердій палітурці з чудовими кресленнями, ескізами - елементарно престижне видання вартістю близько 350€. Дивлюся на цю цифру і думаю - "Щось тут не так. Чи то занадто дорога вартість книжки, чи то занадто малий у мене дохід?"

Да-а! Цена сподвигает задуматься, а все ли в этом фолианте так, как хотелось бы.  И не создан ли он собственно для этой самой цены wacko .  Там могут быть "не достающие фрагменты ДНК лягушки" (см. "Юрский парк")...
 
ВПКДата: Среда, 13.03.2013, 09:17 | Сообщение # 17
...таки панда!
Группа: Авторы
Сообщений: 1734
Статус: Offline
Тем более сами ж писали: 
Цитата (HixHik)
Проте, скажу декілька слів. Істинний ког - Бременський. Інші ескізи, креслення, є фантазією авторів на вільну тему. Враховуючи це, я дозволю собі відтворити такий собі узагальнений образ Балтиморської коги.

Ubena von Bremen Kiel2007 2

Добавлено (13.03.2013, 09:17)
---------------------------------------------
http://serikoff.ucoz.ru/forum/6-157-1


То инь, то ян - это и называется Дао.
 
ВПКДата: Среда, 13.03.2013, 09:24 | Сообщение # 18
...таки панда!
Группа: Авторы
Сообщений: 1734
Статус: Offline
http://commons.wikimedia.org/wiki....,_1990)

Прикрепления: 2074903.jpg (134.6 Kb)


То инь, то ян - это и называется Дао.
 
HixHikДата: Среда, 13.03.2013, 14:22 | Сообщение # 19
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Та так. І ладен це знову сказати.
Можна піти навіть далі і навести висновки морських істориків; що до 18-го століття не існувало ані систематизації, ані архівації, ані креслень вітрильників. Були ескізи, конструкторські замальовки, інколи повні, інколи вузлові робочі моделі у досить великому масштабі.
З цього можна зробити висновок - усі офіційні креслення ранніх вітрильників то або спроба поєднати у одне ціле роздроблені матеріали, або перенесені на папір моделі (залишки яких, до речі, старанно реставруються і зберігаються), або втілені, значно пізніше, у креслення рештки, або банальна фантазія на підставі описових матеріалів та історичних закономірностей. Моя думка.
Як приклад, можна навести ситуацію з корабликом 15-го століття - "Санта Марія". На сьогодні відомо принаймні три офіційні версії креслень. Усі три визнані такими, що мають право на існування.
Оце така на сьогодні "наука" історія, трактувати можна як завгодно і все буде "правдою". А вибирати, що до вподоби, доводиться пересічному моделісту.

А за фото реплік щиро дякую. Не так вже й багато матеріалів у Інеті.
Навіть на фотографіях вітрильників, особливо на групових, можна побачити, порівняти і уявити, яке це було потужне, міцне і доволі не маленьке суденце!

Добавлено (13.03.2013, 14:22)
---------------------------------------------
Я тільки-но помітив - я уже сержант. З мене полянка wine


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
HixHikДата: Четверг, 16.05.2013, 09:58 | Сообщение # 20
Лейтенант
Группа: лидеры++
Сообщений: 23
Статус: Offline
Доброго усім здоров'я!
Хоч і не модельний зараз сезон. Я маю на увазі пору року і те, що проживаю я у приватному будинку. Ті крихти вільного часу, які ще лишаються, відбирають клопоти по господарству. Та все ж руки тягнуться і чешуться.
Після своїх спроб я, все таки, пересвідчився, що для одношарової обшивки повинна бути чітко вивірена геометрія шпангоутів, а це мабуть можливо, без використання програм, тільки при наявності немалого досвіду.
Річ у тім, що я мабуть зробив помилку при виготовленні шпангоутів, але все по черзі і візуально.

В цілому, після переробки обшивка виглядає значно краще:



І якщо з кормою ще можна миритися:



То форштевень мене "убив":

   

Невиправний перелом на мій погляд є саме наслідком похибки у геометрії шпангоутів. Потрібно, обов'язково, заповняти проміжки між шпангоутами штевнів наповнювачем, особливо при ручному виготовленні набору. Це б дало можливість оперативно виправити похибки до заклейки "дошкою".
А мені ж радили подумати над такою технологією. Та, як полюбляв повторювати мій колишній командир, "наука в лес не идёт".

Обдирати більше не буду. Використаю зроблену обшивку для шпаклювання. Спробую виправити обриси.

Ще одне. Зробив собі списоносця. Його зріст, у масштабі, 1,7 м.

Просто цікаво стало порівняти розміри. І човник виходить досить таки пристойним:



Мабуть це всі останні новини. До зустрічі. Хоч не так швидко як хотілося б, але робота буде продовжуватися.
Прикрепления: 9028782.jpg (139.5 Kb) · 0181839.jpg (129.6 Kb) · 5089045.jpg (126.3 Kb) · 5258790.jpg (126.2 Kb) · 9318861.jpg (131.6 Kb) · 9768961.jpg (105.4 Kb) · 2127625.jpg (133.3 Kb)


Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть этот мир прогнется под нас!
 
Форум » Тестовый раздел » КОРАБЛИ » Ког - початок 14 століття (1:75 (папір))
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024Создать бесплатный сайт с uCoz